ÖĞRETMENSİZ ORTAM KAZANIMLARI (Derece almış proje)

Reklamın Sihirli Gücünün Öğretim Ortamına Aktarılması

Öğrencilerin öğretmensiz ortamlarda geçen pek çok zamanları vardır: Sınıflarda öğretmenlerini beklerlerken, koridorlarda sohbet ederlerken, kantin sıralarında dikilirlerken, yemekhanede yemeklerini yerlerken… Onları öğrenmeyle baş başa bırakmayı gerçekleştiren bir projedir… Yönetici, nöbetçi öğretmen veya başka biri kanalıyla en küçük bir baskı veya telkin olmadan… Hem de öğrencilerin destekleriyle, istekli yaklaşımlarıyla…

Reklamın sihirli gücünün eğitim ortamına aktarılması anlamına da gelen proje, uygulayan eğitim kurumlarına farklı ve yepyeni bir hareketlilik kazandırır. Vizyon ve misyonlarına yeni ivmeler kazandırır. Dolayısıyla öğrencinin bilgiye ulaşımını kolaylaştırır... Ayrıca eğitime gönül verenlerin hayranlığına sahne olur.

Sonuç olarak, öğretmensiz öğretim etkinliklerini hayata geçirmek amacıyla tasarladığım bu proje, her tür eğitim kurumunda ve her branş tarafından kolayca uygulayabilir.

 

Not_: PPT ve video destekli sunumu var.

 

AÇIKLAMA: Öğretmensiz Ortam Kazanımları, Sabancı Üniversitesinde her yıl düzenlenmekte olan Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2007'de, 93 sunum arasında en etkili sunum seçildiği ERG tarafından telefonla bildirilmişti.